Puchar Prezesa – Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Lublin

Puchar Prezesa - Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Lublin

Dziś 17.09.2017 nad zbiornikiem Dratów odbyły się Zawody o Puchar Prezesa ZO PZW w Lublinie – Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Lublin.

Zdjęcia – Album.

I filmy. W momencie publikacji – pierwszy, drugi – przy okazji, jutro będą kolejne. Zapraszamy na „seans”. Pierwszy oczywiście z Prezesem ZO PZW w Lublinie Panem Leus Jerzym.

Drugi z filmów przy okazji zawodów GPZK Ryszard Bąk – mistrz wędkarstwa muchowego opowiada bardzo przyjemnie o swoim hobby. Film „suchy” co do efektów, bo opowieść tak fascynująca, że wymaga tylko skupienia. (Film powstał przy okazji zawodów GPZK gdzie P. Ryszard sędziował.)
P. S. Jeśli ktoś zauważył literówkę, to sorry 😉 .
P. S. 2 Dziękuję P. Ryszardowi, że mimo niesprzyjającej aury nie przerwał wywiadu. Może nie wszyscy wiedzą – wędkarz każdą pogodę uważa za dobrą. Bo niema złej pogody, jest tylko źle ubrany…(to ostatnie dotyczy tylko początkujących 🙂 )

 

O zawodach:
ORGANIZATOR:
Okręgowa Komisja Sportowa PZW Lublin na zlecenie ZO PZW w Lublinie
2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW:
Zawody odbędą się w dniu 17.09.2017 na zbiorniku Dratów.
3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA:
Sztuczny zbiornik o powierzchni około 107 ha. Głębokość w miejscu zawodów waha się w granicach 1 – 2,5 m. w zależności od poziomu wody. Brzeg w miejscu rozgrywania zawodów pokryty płytami ułożonymi pod ukosem. Konieczność zastosowania linek mocujących, „kotwiczących” stanowisko zawodników. Dno w przeważającej części piaszczyste przechodzące w mulisto-piaszczyste, do mulistego w głębszych częściach zbiornika. Dominującą rybą jest leszcz, natomiast towarzyszące (pojawiające się) gatunki ryb to: płoć, karaś, karp, jazgarz, ukleja, okoń, sumik karłowaty.

4. UCZESTNICY:

W zawodach uczestniczą drużyny zgłoszone do cyklu rozgrywek w składach 3 osobowych (3 seniorów) bądź 4 osobowych (3 seniorów + juniorU20 / kobieta) oraz zawodnicy startujący indywidualnie nie koniecznie startujący w całym cyklu GPX (max. Trzech zawodników z koła lub całe drużyny , serdecznie zapraszamy .
5. WARUNKI I KOSZTY UCZESTNICTWA:
Należy dokonać imiennego zgłoszenia zawodników/drużyn oraz osób towarzyszących w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.09.2017 roku (środa godzina 20:00): Tomasz Samoń – tel. 507 328 973, mail: sajo81@gmail.com Rafał Walczak – tel. 509 714 666 Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
Kosztami uczestnictwa jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 35 zł). Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia (rocznik 1999 i młodsi) opłacają startowe w wysokości 20 zł. Koszt obiadu dla osoby towarzyszącej wynosi 15zł.
Opłaty należy dokonać w sekretariacie zawodów w dniu zawodów 17.09.2017 r.
6. INFORMACJE DODATKOWE:
Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w PZW.
Zawody rozegrane zostaną w jednej 4 godzinnej turze w 3 sektorach dla seniorów oraz jednej 3 godzinnej turze dla 1 sektora junior U20 / kobieta (dla tego sektora obowiązuje maksymalna długość wędki 11,5 m). Dla najlepszych drużyn i zawodników indywidualnych organizator przewiduje wyróżnienia w postaci pucharów i dyplomów. Organizator zapewnia posiłek po turze zawodów.

PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW

6:30 – 6:45 – odprawa techniczna organizatora i kapitanów drużyn (obecność kapitanów nieobowiązkowa)
6:45 – 7:15 – potwierdzenie zgłoszonych do zawodów zawodników w sekretariacie zawodów
7:15 – 8:00 – otwarcie zawodów, losowanie sektorów i stanowisk
9:00 – I sygnał wejścia na stanowiska
10:50 – II sygnał nęcenia zanętą ciężką
11:00 – III sygnał rozpoczynający zawody
13:55 – IV sygnał na 5 min. przed końcem zawodów dla sektora junior U20 / kobieta
14:00 – V sygnał koniec zawodów dla sektora junior U20 / kobieta
14:55 – VI sygnał na 5 min. przed końcem zawodów dla seniorów
15:00 – VII sygnał koniec zawodów dla seniorów
15:00 – 16:00 – praca komisji sędziowskiej
16:00 – posiłek, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów