Sezon 2018 będzie obfitował w wiele imprez

W imieniu Okręgowej Komisji Sportowej chciałem podziękować organizatorom SGPL i kapitanom drużyn za przybycie na spotkanie. Rozmowy były burzliwe ale tylko pod względem ilości pomysłów i argumentów. Wielkich zmian nie wprowadziliśmy a nasz regulamin ulegnie jedynie kosmetycznym zmianom.

Zmniejszyliśmy liczbę tur gdyż sezon 2018 będzie obfitował w wiele imprez sportowych m.in. Robinson Challange, który odbędzie się dwa razy na naszych wodach. Liczba imprez ogólnopolskich, które odbędą się w naszym okręgu też jest duża co wpłynęło na spore problemy z ustalaniem terminarza a w niektórych weekendach odbywać się będzie nawet po kilka ważnych imprez. Na przyszły sezon podjęliśmy się organizacji Spławikowych Mistrzostw Polski Seniorów oraz Weteranów.

Dzięki ciekawemu pomysłowi Dariusza Ciechańskiego „Dziadka”, który podjął się organizacji oddzielnego SGPL dla młodzieży i kobiet mamy pewność, iż ktoś odpowiedni zajmie się ich szkoleniem a i o jakość imprez też możemy być spokojni. Co więcej zwolni się kilka miejsc i raczej nie będziemy musieli dzielić ligi w żaden sposób. W przyszłym sezonie zawody odbędą się w konwencji 4×2 tury + 1x1tura – 2 najgorsze czyli 7 z 9.

7-8.04 – Zalew Kraśnik – organizator Ryba Bełżyce (Walczak Rafał) ( możliwość zmiany terminu na 14-15.04 ze względu na warunki atmosferyczne)
21-22.04 – Zalew Zemborzycki – organizator Sensas Lublin (Marcin Kasprzak)
30.06-01.07 – Dratów – organizator Łuków Miasto (Krzysztof Krystecki)
25-26.08 – Wisła Puławy – organizator Lerby Team (Dariusz Jurzysta)
09.09 – łowisko „niespodzianka” – organizator Lin Czuby Milo Match Pro (Tanikowski Stanisław, rozmowy na temat łowiska w trakcie)

Należą się również podziękowania Prezesowi ZO Jurkowi Leusowi i ZO za to iż dotrzymali słowa i dali zielone światło organizatorom, kapitanom drużyn i OKSowi na podejmowanie wszelkich decyzji.
Uważam, iż nasze wczorajsze spotkanie można uznać za kolejny duży krok do rozwoju jednej z największych lig spławikowych w Polsce. Zabrakło mi tylko jednej osoby, która od wielu lat brała czynny udział w całej organizacji i m.in. dzięki niej nasze zawody mają tak wysoki poziom.

Wrzucam wszystko na gorąco więc mogłem popełnić jakiś błąd. Oficjalny terminarz i regulamin pojawi się niebawem.